Acı Sos

HIZLI BAŞVURU FORMU

Siz de bayimiz olmak ister misiniz ?

Yandaki formu doldurarak, iletişim bilgilerinizi bize iletin hemen sizinle irtibata geçelim.

Aşağıdaki formu doldurarak, iletişim bilgilerinizi bize iletin hemen sizinle irtibata geçelim.

Acı Sos

Çiğ köftenin yanında, vazgeçilmez olan lezzetimiz Acı Sos hem tadı hem de içeriği ile damak zevkinize hitap ettiği gibi sağlığınızı da koruyor.


Acı Sos tariflerimizi, geleneksel çiğ köfte lezzetlerimize uygun olacak şekilde, sizler için özel olarak hazırladık. En lezzetli ve doğal isotlar ile hazırlanan acı soslarımızı çiğ köfte ile beraber afiyetle yiyebilirsiniz. Acı soslarımızı aynı zamanda patates kızartmalarının yanında, salatalarda ya da kısırlarda da kullanabilirsiniz.

ACI SOS FAYDALARI

Acı sos içerisinde kullandığımız geleneksel isotlarımız, vücut sağlığınız için oldukça faydalıdır. Acı sos içerisinde kullanılan doğal isotlarımız, metabolizmanın hızlanmasına destek olarak vücuttaki fazla yağların yakılmasını sağlamaktadır.

Aynı zamanda İsot içindeki vitamin değerleri bağışıklık sisteminizin de güçlenmesine katkı sağlamaktadır. İsottan gelen güç sayesinde, iltihapların iyileşmesi de çok daha hızlı ve sağlıklı şekilde ortaya çıkmaktadır. Vücuttaki ağrıların giderilmesine de destek sağlar.

Bunun dışında:

  • Geleneksel acı sosumuz içerisinde, doğal kimyon kullanmaktayız. Bu baharat özellikle iştahın açılmasına, hazımsızlığın giderilmesine destek sağlar. Bunun yanı sıra mide ve bağırsaklarda da gaz birikmesini engeller.
  • Acı sosumuzda özel olarak karanfil lezzetini de kullanmaktayız. Karanfildeki vitaminler ve mineraller kalbinizin güçlenmesine destek olur. Karanfil aynı zamanda hafızanın kuvvetlenmesine ve ağız sağlığının güçlenmesine de destek sağlamaktadır.
  • Karanfil özellikle diş eti kanamalarının da düzelmesine destek sağlar. Diş ağrılarının hafiflemesini sağlamaktadır.
  • Acı sosumuz içerisinde kullandığımız zencefil, iştahın açılmasına, mide ve bağırsak bozukluklarının giderilmesini sağlamaktadır.
  • Karabiber ise A, C ve E vitaminleri açısından zengindir. Vücutta bu vitaminler eksildiğinde tamamlanmasına yardım eder. Ayrıca çinko, potasyum ve folik asit de ihtiva eder. Hazmı kolaylaştırır,  mide ve bağırsak mikroplarını öldürür.
  • Acı sos içinde bulunan tarçın ise vücut ısısını artırarak enerji ve zindelik kazandırır. Sindirim sistemini düzenler ve hazımsızlığı giderir. Aynı zamanda ishale de fayda sağlar.
  • Kekik ise bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklara karşı koruma sağlar. Antioksidan özelliği vardır. Kandaki şeker miktarını düzenler.
  • Kişniş; baş dönmesine, romatizma ağrılarına iyi gelir ve ağız yaralarının tedavisinde etkilidir.
  • Yenibahar; damar sertliğini önler, hazmı kolaylaştırır.

 

Battalzade Çiğköfte Acı Sos